Neonáci kötődés miatt kellett hazautaznia az olimpiáról
A német női evezős nyolcas egyik tagjának komoly problémája akadt barátja szélsőséges politikai nézetei miatt. Nadja Drygalla már el is hagyta Londont, úton van hazafele.
A német női evezős nyolcas egyik tagjának komoly problémája akadt barátja szélsőséges politikai nézetei miatt. Nadja Drygalla már el is hagyta Londont, úton van hazafele.
A fehérorosz Szergej Martyinov olimpiai bajnok lett pénteken, a férfiak 50 méteres kisöbű szabadpuskás lövészetében. 705.5-es pontszámával világcsúcsot lőtt, amelyben társa egy 13 éves fegyver volt.
A Sportkórház főigazgatója, Soós Ágnes nem ért egyet Kiss Lászlónak, az úszók szövetségi kapitányának az intézetre vonatkozó kritikájával. A kapitány csütörtök este azt mondta, hogy Cseh gyakorlatilag Londonban hagyott két érmet és a sportkórházi orvosokat kritizálta.
Bor Barna bírói döntéssel kikapott a vigaszágon, így hetedik lett a londoni olimpia cselgáncstornájának +100 kg-os kategóriájában.
Nyolc női játékost zártak ki a londoni olimpián a tollaslabda további küzdelmeiből. Úgy ítélték meg, hogy nem tettek meg mindent a győzelemért.
Közel félmillió háztartásban tette kódolatlanul elérhetővé a londoni játékok idejére az olimpiát közvetítő köztévé HD csatornáit a T-Home.
A dél-koreai delegáció hazaküldte azt a négy tollaslabda játékost, akiket kizártak az olimpiáról, mert szándékosan el akarták veszíteni az összecsapásukat.
A kalapácsvető Pars Krisztián másodikra 79,37 métert dobott, így biztosan ott lesz a vasárnapi döntőben, és egyelőre övé a legnagyobb dobás.
Két poszton is cserél Mocsai Lajos, a londoni olimpián szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya az éremesélyesek közé tartozó spanyol csapat elleni, szombati csoportmérkőzés előtt.
Bár az észak-koreai sportolók saját bevallásuk szerint sikereiket Kim Dzsongunnak, az ország vezetőjének köszönhetik, az országból már elmenekült egykori sportolók úgy vélik, inkább a szigorú kiképzés és a hatékony büntetések állnak a kiemelkedő eredmények mögött.
A harmadik csoportmeccsét játssza ma a magyar női vízilabda válogatott, Spanyolország ellen. Papíron ez a legkönnyebb meccsünk, ha megnyerjük, minden előzetes elvárás teljesül a lányokkal szemben. Aztán meg kezdődik az olimpia, mert a nagyok szerint csak az egyenes kieséstől számítjuk a tornát. Kövesse velünk élőben a mérkőzést!
Minczér Albert a tizenegyedik helyen végzett futamában a férfi 3000 méteres akadály-futás versenyszámában. Nem jutott döntőbe.
Pars Krisztián megkezdte szereplését az olimpia kalapácsvető számában, nem zavarta meg, hogy legnagyobb ellenfele eltűnt a mezőnyből, mert törölték a rajtlistáról.
Idén, 32 év után először egybeesik a muzulmán böjti hónap a londoni olimpiával. Ez komoly terheket ró a muzulmán résztvevőkre, ha betartják ramadán szabályait, például a napkeltétől napnyugtáig tartó böjtöt. Egyes muzulmán országok felmentést adtak sportolóiknak a böjt alól.
Wojdan Shahrkhani az első szaúdi nő, aki részt vett az olimpiai játékokon. A sportoló cselgáncsban indult, és fekete sapkában versenyzett – számolt be a BBC.
Láttam Bognár Richárd magyar sportlövőt a férfi dupla trapversenyben, és láttam visszatérni az olimpiai eszmét. Ahogy versenyzett, ahogy küzdött, de különösképp, ahogy elhagyta a lőteret.
A mai Magyarország nyugdíjasa aktív és sikerre éhes. Biztos vagyok benne, hogy össze lehetne állítani egy olyan versenyszámokból álló sorozatot, amelyre boldogan jelentkeznének hazánk nyugdíjasai, hogy ők is fontosnak és értékesnek érezhessék magukat.
A gyakori áramkimaradások miatt az észak-koreaiak jelentős része nem láthatja az olimpiai közvetítéseket, pedig az észak-koreai televízióban a korábbiakhoz képest szokatlanul hosszan, napi öt órán át láthatóak a londoni események - adta hírül a France24 francia hírportál.
Gyurta Dani megdöntötte a világrekordot, még mindig nehéz betelni vele. Vízilabdázóink meg beállították az olimpiai rekordot – na erről viszont bőven lemondtunk volna. Annak idején, az 1996-os atlantai olimpia bronzmérkőzésén négy negyed alatt 16-16-ra végeztünk az olaszokkal, úgymond rendes játékidőben ez a 32 gól volt a csúcs eddig a vízilabda-meccseken a játékok történetében (ott aztán még esett hat gól a hosszabbításban, 20-18 volt a vége, nem ide, de az már egy másik történet).
A háromszoros világbajnok fehérorosz Ivan Tyihon nem indult el kalapácsvetésben a londoni olimpián.